تبلیغات
حامی طبیعت - سازمان صلح سبز
سازمان صلح سبز
Greenpeace.svg
 سازمان صلح سبز یک سازمان مردم نهاد است که در سال 1971 تشکیل شد و به هیچ حذب سیاسی و دولتی وابسته نیست.این سازمان با تکیه بر نیرو های داوطلب و کمک های مالی مردم ، به حمایت از طبیعت می پردازد. در ادامه ، بیشتر با این سازمان صلح جو و طبیعت دوست آشنا می شویم.

http://www.uplooder.net/img/image/88/403c1551fdc98c64ccb05622fb2149f6/continiu.png


این سازمان در بیش از 40 کشور از جمله روسیه ، چین ، آمریکا ، ترکیه ، ژاپن ، فیلیپین،کانادا،برزیل و ... دفتر دارد ولی بخش هماهنگی بین المللی آن در آمستردام هلند است.


http://www.uplooder.net/img/image/82/7f3da1844c49671deab5023a34d169fa/40-openspace-left.gif

دفاتر صلح سبز در سراسر جهان

هدف از تاسیسش ، «اطمینان یافتن از توانایی زمین در پروراندن تمامی تنوعات زیستی» است و بر روی مسائلی چون گرم شدن زمین ، سوختن و از بین رفتن جنگل ها ، صید بی رویه ماهی ها ، صید تجاری نهنگ ، موضوعات هسته ای و...تمرکز دارد.
این سازمان با استفاده از شیوه های برخورد مستقیم ، گروه سازی و پژوهش به اهدافش می رسد.
صلح سبز وابسته به هیچ نهاد یا سازمانی نبوده کمک مالی از هیچ دولت، شرکت یا حزب سیاسی‌ای را نمی‌پذیرد. هزینه‌های این سازمان بین‌المللی توسط ۲.۸ میلیون حامی مستقل آن تأمین می‌شود.


تاریخچه

صلح سبز در ۱۹۷۱ در بریتیش کلمبیای کانادا و در اعتراض به آزمایش‌های اتمی آمریکا در جزیره آمچیتکا در آلاسکا شکل گرفت. این سازمان نامنسجم خیلی زود مورد توجه و حمایت حامیان محیط زیست قرار گرفت و توانست کمپین‌هایی را در زمینهٔ حفظ نسل رو به انقراض نهنگ‌ها، مبارزه با شکار فک‌ها، توقف دفن زباله‌های اتمی و مواد شیمیایی سمی در دریا و پایان دادن به آزمایش‌های اتمی به‌راه اندازد.اعضای صلح سبز از روش‌های مستقیم و مسالمت‌آمیز برای مقابله با کسانی که محیط زیست را به خطر می‌انداختند استفاده می‌کردند.

http://www.primonidoshopping.it/pimages/FCKeditorFiles/Image/greenpeace-logo.jpg


موضوعات: عکس ، مطلب علمی ،
برچسب ها: سازمان ، صلح ، سبز ، طبیعت ،
[ جمعه 9 بهمن 1394 ] [ 06:02 ب.ظ ] [ کیانا پرویزی ] [ نظرات () ]
آخرین مطالب